معرفی انواع کارتن پستی :

کارتن پستی سایز 1 : از جمله کوچکترین کارتن های پستی میتوان به کارتن پستی سایز1  با ابعاد 10*10*15 اشاره کرد. که برای بسته بندی کالاهایی با سایز محدود بسیار مناسب می باشد. جنس این کارتن از جنس ورق سه لایه می باشد. که با توجه به سایز آن مقاوموت بالایی به کارتن می دهد. و میتوان کالای خود را با اطمینان خاطر بسته بندی نمود.

کارتن پستی سایز 2 :

انتخاب سایز مناسب برای خرید کارتن پستی بسیار حائز اهمیت هست.کارتن پستی سایز 2 که باتوجه به آخرین استاندارد ایران پست (99) و از جنس ورق 3 لایه در ابعاد10*15*20 تهیه شده است . برای بسته بندی کالاهای کوچک کارتن بسیار مناسبی می باشد.

کارتن پستی سایز 3 :

کارتن پستی سایز 3 که با توجه به آخرین استاندارد ایران پست و با ابعاد15*20*20 و با جنس ورق سه لایه تولید شده است. موارد مصرف مخصوص به خودش را دارد.این مدل کارتن در زمره کارتن های متوسط قلمداد می شود. و در مجموعه اسباب کارتن در بسته های 20 عددی قابل توزیع می باشد.

کارتن پستی سایز 4 :

کارتن پستی سایز 4 در ابعاد 20*20*30 و با جنس ورق سه لایه و 5 لایه از مناسب ترین و پرکاربردترین کارتن های بسته بندی می باشد. که با توجه به افزایش قابل توجه فروشگاه های اینترنتی سفارش زیادی داشته است. کارتن پستی سایز 4 که با آخرین استاندارد ایران پست تهیه شده کارتنی مناسب و مطمئن برای ارسال انواع مرسولات پستی می باسد.توجه داشته باشید که کارتن پستی سایز 4 با جنس ورق سه لایه برای حمل مواد غذایی توصیه نمی گردد.

کارتن پستی سایز 4 را می توان با بسته بندی 20 عددی از طریق سایت اسباب کارتن به صورت اینترنتی و تلفنی تهیه بفرمایید.

کارتن پستی سایز 5 :

کارتن های پستی با استاندارد ایران پست 99 یکی از بهترین گزینه ها برای ارسال مرسوله های پستی می باشد . که مصرف این کارتن ها بیشتر در دفاتر خدمات پستی ،پیشخوان خدمات دولت، و فروشگاه های اینترنتی می باشد.

کارتن پستی سایز 5 که از جنس ورق 5 لایه و در ابعاد 20*25*35 به صورت عمده و جزئی تولید می گردد یکی دیگر از کارتن های مناسب برای ارسال مرسولات حساس می باشد.با توجه به استاندارد این کارتن نباید نگران آسیب رسیدن به مرسولات خود باشید. و وسایل و کالاهای خود را با خیال رحت ارسال بفرمایید.

کارتن پستی سایز 6 :

کارتن پستی سایز 6 با ابعاد 20*25*45 که از جنس ورق 5 لایه ساخته شده است ودارای آخرین استاندارد ایران پست 99 می باشد.کارتنی است که به راحتی و با اطمینان کامل کالا و محصولات خود را درون آن می گذارید و نگران آسیب رسیدن به آن نخواهید بود.

کارتن پستی سایز 7 :

اگر به دنبال این هستید که کالا و محصولات خود را در یک بسته بندی ایمن و مطمئن ارسال بفرمایید.کارتن پستی سایز7 که در ابعاد25*30*40 و از جنس ورق با کیفیت 5 لایه ساخته شده است.گزینه مناسبی می باشد.

کارتن پستی سایز 7 نیز از آخرین استاندارد ایران پست 99 بهره می برد.

کارتن پستی سایز 8 :

توجه به بسته‌بندی تاثیر مستقیمی بر حفظ کیفیت و تضمین سلامت کالای مورد نظر طی روند جا به جایی و تحویل آن دارد. بی‌اهمیت شمردن این موضوع می‌تواند باعث ایجاد صدمات جبران‌ناپذیری در کالا و محصولات شود. به علاوه با توجه به گسترش روز افزون کسب و کارهای اینترنتی، نیاز به بسته‌بندی مناسب نیز بیشتر احساس می‌شود. اگر این فروشنده‌ها، کالای خود را در بسته‌بندی‌های نامرغوب برای مشتریان خود ارسال کنند، به تدریج اعتبار خود را از دست خواهند داد. در نظر گرفتن سایز کارتن پستی از جهات مختلف حائز اهمیت است. باید توجه داشته باشید که کارتن برای کالای مورد نظرتان کوچک نباشد و از طرف دیگر، موقع بسته‌بندی فضای خالی زیادی در هم در جعبه باقی نماند. کارتن پستی سایز ۸ با ابعاد 45 در 40 و ارتفاع 30 میلیمتر که از مقوای مرغوب ۵ لایه تولید شده، می‌تواند ضامن سلامت محصول شما حین حمل و نقل باشد.

کارتن پستی سایز 9 :

اگر قصد خرید کارتن با ابعاد بزرگ برای بسته بندی را دارید.کارتن پستی سایز 9 در ابعاد 35*45*55 انتخاب مناسبی می باشد.

این کارتن که از جنس ورق مرغوب 5 لایه تهیه گردیده و طبق آخرین استاندارد ایران پست 99 ساخته شده گزینه مناسبی است برای کسانی که کالاهای بزرگ خود را میخواهند با اطمینان خاطر جابه جا و ارسال کنند.